برند زیکو

برند زیکو (ZICO) که با نام Zico Audio نیز شناخته شده است، یکی از برندهای پرآوازه در بازار سیستم‌ صوتی ایران است ...

برند زیکو Zico که با نام Zico Audio  نیز شناخته شده است، یکی از برندهای پرآوازه در بازار سیستم‌ صوتی ایران است. شرکت زیکو سالیان سال است که در عرصه‌ی تولید و فروش تجهیزات صوتی و همچنین ارائه‌ی خدماتی مانند مشاوره، طراحی و اجرای پروژه‌های مربوط به همین صنف فعالیت می‌کند.

سابقه‌ی کار تخصصی بالغ بر 40 سالِ زیکو در حوزه‌‌ی تجهیزات صوتی و تولید گستره‌ی متنوعی از محصولات صوتی باعث شده است تا نام این برند مکررا در بیشتر فروشگاه‌های مجازی و حضوری به چشم بخورد.

تاریخچه سیستم صوتی برند زیکو

برند زیکو فعالیت خود را ابتدا در شهر تهران و در حوزه‌ای کمی متفاوت از تجهیزات صوتی، با تولید و عرضه‌ی محصولات برقی و الکترونیکی آغاز کرد. سپس با گذشت زمان عرصه‌ی فعالیت خود را بر ساخت و پخش هویه‌های صنعتی، قلع و تجهیزات مرتبط با حرفه‌ی لحیم کاری متمرکز کرد.

از آغاز سال 1390 برند زیکو در مسیر جدیدی قدم برداشت. در این مسیر نو این شرکت با هدف پوشش بازار سیستم‌های صوتی در داخل کشور، به تولید گستره‌ی بالایی از انواع تجهیزات صوتی پرداخت و از طریق شرکت در نمایشگاه‌های مختلف، سعی کرد تا جای برند خود را در بازار تجهیزات صوتی باز کند.

یکی از ویژگی‎های شاخص این برند در تمامی منابع، تنوع بالای دسته بندی محصولاتش ذکر شده است. در نتیجه بهتر است برای شناخت هرچه بهتر برند، به بررسی تولیدات آن بپردازیم.

محصولات برند زیکو

تجهیزات و سیستم‌های صوتی برند زیکو (ZICO)  از تنوع تولید بالایی برخوردار است. به نوعی که از محصولات خانگی زیکو گرفته تا تجهیز سالن‌ها و ورزشگاه‌های بزرگ را پوشش می ‌دهد. پراهمیت‌ترین دلیل معروفیت این برند در بازار داخلی شاید همین تنوع بالای محصولات باشد. به این صورت که در هر حوزه‌ای می‎توان از تجهیزات صوتی زیکو استفاده کرد.

اگر بخواهیم به تفصیل تولیدات زیکو را بررسی کنیم می توانیم موارد زیر را بشماریم:

  • آمپلی فایر زیکو
  • انواع بلندگو زیکو ( شامل : بلندگوهای اهمی زیکو، بلندگوهای ولتی زیکو، بلندگو دکوراتیو، بلندگو سقفی زیکو، بلندگو ستونی زیکو و ….)
  • انواع باند زیکو ( مانند: باند اکتیو و باند پسیو زیکو، باند ماشین زیکو، باند خانگی زیکو و …)
  • اکو همراه
  • تیوتر
  • میکروفون زیکو
  • انواع تجهیزات میکروفون
  • تجهیزات جانبی صوتی
  • سیستم‌های پیجینگ
  • سیستم‌های صوتی چند منظور

زیکو ساخت کجاست؟

در پاسخ به این سوال که سیستم‌های صوتی عرضه شده تحت نام برند زیکو ساخت کدام کشور است، باید گفت در بعضی منابع آمده است این شرکت برندی آلمانی با 40 سال سابقه در زمینه‌ی سیستم‌های صوتی است که اکثر محصولات آن در کره‌ی جنوبی و برخی ( محصولات اکو همراه زیکو) توسط نمایندگی ایران تولید می‌شود.

درمبنابع دیگر نوشته شده است که سابقه ‌ی این برند در ایران به 30 سال قبل و در حوزه‌ی تهیه و توزیع لوازم برق و الکترونیک باز می‌گردد.

با توجه به این مستندات و نظر به اینکه منبع دقیق و معتبر در رابطه با کشور ساخت برند زیکو وجود ندارد، گمان می‌رود که سیستم‌های صوتی زیکو ساخت چین باشند.

خدمات برند زیکو

شرکت زیکو با توجه به قدمت زیادی که در بازار داخلی ایران در عرصه ی هویه و کالای برقی دارد، علاوه بر تولید و پخش محصولات خود در سراسر کشور، خدمات مرتبط دیگری در همین زمینه ارائه می‎دهد. این خدمات شامل نصب و تجهیز سالن‌های کنفرانس، مشاوره، طراحی و اجرای تجهیز سیستم‌های صوتی اماکن و ساختمان‌ها با کاربری‌های متفاوت می‌باشد.

ضمانت و گارانتی برند زیکو

این شرکت برای تمامی محصولات خود 3 سال گارانتی اختصاص داده است وخدمات پس از فروش آنها را تا 10 سال پس از خرید محصول ضمانت می‌کند.

برند زیکو ساخت کجاست؟
در منابع گوناگون اطلاعات متفاوتی در رابطه با کشور سازنده‌ی زیکو وجود دارد. (منابع میان کره جنوبی، آلمان و ایران مغایرت دارند) از همین رو گمان می‌رود که محصولات این شرکت ساخت کشور چین باشند.

بازه‌ی قیمت محصولات زیکو به چه صورت است؟
می‌توان گفت قیمت سیستم‌های صوتی زیکو بالاتر از قیمت محصولات باکیفیت رقبای این برند است.